Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

Konya AKTÜER HESAPLAMA


Konya Aktüer hesaplama nedir?

Aktüer hesaplama bir uzmanlık alanı olup geniş bir konusu vardır bizim ilgilecenğimiz alan ise trafik kazası sonucu yaralanma veya vefat durumunda oluşan tazminatın aktüer uzmanı tarafından hesaplanması. Konya Aktüer hesaplamasında güncel hesaplamalar yapılması çok önemli bundan dolayı aktüer hesabının uzman tarafından yapılması çok önemli.

Aktüer hesaplamada kullanılan hesaplama yöntemleri ve yaşam tabloları çok sık değiştiği için güncel Yargıtay ve Anayasa mahkemesi dikkate alınması çok önemli Konya trafik kazası tazminatında aktüer seçimi çok önemli olacaktır.


Konya Aktüer hesaplamasının maddi tazminatta önemi nedir?

Maddi tazminat aktüer hesaplamanın özünü oluşturmaktadır mağdurların veya mağdur yakınlarının alacağı tazminatın hesaplamasında uzman tarafından hesaplanması çok önemli. Maddi tazminat hesaplamasında bilinen dönem, istirahat dönemi, bakıcı dönem, aktif dönem ve pasif dönem olmak üzere hak sahiplerinin tazminatı belirli dönemler olarak maddi tazminat hesaplanmıştır.


Konya Aktüer hesaplamasında kullanılan yaşam tabloları hangileridir?

Aktüer hesaplanmasında kullanılan hayat süresi belirlenmesi için 2 farklı yaşam tablosu ile belirleniyor. TRH-2010 KADIN ve TRH-2010 ERKEK Veya PMF-1931 yaşam tabloları ile müteveffanın ve destek alacak kişilerin yaşam süresi belirleniyor. Yaşam tabloların özü mağdurların ve vefat edenlerin yaşam süresini belirlemektir.


Konya Aktüer hesaplama yöntemleri nelerdir?

Aktüer hesaplamada trafik kazası tazminatın farklı hesaplama yöntemleri kullanılmaktadır. Konya Trafik kazasının olduğu tarihe bağlı olarak kullanılacak hesaplama yöntemide farklılık gösterecektir.

Aktüer hesaplamada trafik kazası veya iş kazasında kullanında hesaplama yöntemlerinden biri Progresif-Rant hesabı yapılan hesaplama aktüer uzmanı tarafından yapılması çok önemli tazminat hesaplamasında yapılacak bir hata ciddi hak kayıplarına neden olacaktır.


Konya Aktüer hesaplamanın sigorta şirketinde karşılığı?

Aktüer hesaplamalar resmi bilirkişiler tarafından yapıldığı gibi dışardan özel yaptırılabilir. Sigorta şirketleri yaptığı tekliflerde genel olarak güncel hesaplamalar ile yapılamaya biliyor bunun için bir hak kaybı olmaması adına dışardan özel rapor alınması oluşabilecek maddi tazminatın açısından oluşabilecek hak kayıpların önüne geçilebilir.

Sigorta şirketlerine yapılan tekliflerde bizim hazırladığımız raporlar ile mağdurlar ve avukatlar açısından hak kayıplarının önüne geçilmektedir.

Aktüer Rapor ücretlendirmesi için tıklaya bilirsiniz.

Aktüer Rapor Hesaplama için tıklaya bilirsiniz. Bilgiler tarafımıza iletildikten sonra aynı gün içinde raporu e-mail veya whatsApp'tan gönderiyoruz.

Rapor hazırlanma aşamasında özel durumlarda hızlandırılabilir veya ihtiyaç noktasında sizden WhatsApp veya mail ortamında yazışmalar yapılabilir. Daha detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap