Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

İzmir TRAFİK KAZASI TAZMİNAT HESAPLAMA


İzmir Trafik kazası tazminat hesaplama nedir?

Trafik kazası tazminatı hesaplaması, tek taraflı veya çift taraflı oluşan trafik kazası sonucu yaralanma veya vefat durumunda oluşan tazminatın hesaplanmasıdır. Trafik kazası sonucu oluşan yaralanma durumunda yaralanan kişinin kendisi 18 yaşından küçük ise velayeti olan kişi sorumludur, 18 yaşından büyük ise kişinin kendisi tazminat heseaplanması ve alınması için işlemleri başlatabilir. İzmir Trafik kazasının en önemli durumlardan biri oluşan maddi tazminatın yani aktüer hesabın doğru bir şekilde hesaplanması.

Trafik kazası tazminatlarının hesaplanamsında birden farklı yaşam tablosu ve hesaplama yöntemi mevcut ve bununların yanında sürekli değişen Yargıtay kararları veya Anayasa mahkemesinin kararları İzmir trafik kazası tazminat hesabı yapılırken mutlak sürette aktüer tarafından hesaplanmanın yapılaması gerekmektedir, aksi taktirde oluşa bilecek hak kayıplarının 100 bin TL'leri bulabilir.


İzmir Trafik kazası tazminatında yaşam tabloları hangileridir?

Trafik kazası tazminatında yaralanma yada işgücü kaybı için kişinin hayatının geri kalan süresi şuan için 2 farklı yaşam tablosu ile belirleniyor. TRH-2010 KADIN ve TRH-2010 ERKEK Veya PMF-1931 yaşam tabloları ile mağdur olan kişinin yaşam süresi belirleniyor.

Trafik kazası tazminatında vefat durumunda kişinin hayat süresi belirlenmesi için 2 farklı yaşam tablosu ile belirleniyor. TRH-2010 KADIN ve TRH-2010 ERKEK Veya PMF-1931 yaşam tabloları ile müteveffanın ve destek alacak kişilerin yaşam süresi belirleniyor.


İzmir Trafik kazası tazminatında hesaplama yöntemleri nelerdir?

Trafik kazası tazminatın hesaplanmasında farklı hesaplama yöntemleri kullanılmaktadır. İzmir Trafik kazasının olduğu tarihe bağlı olarak kullanılacak hesaplama yöntemide farklılık gösterecektir.

Trafik kazası hesaplamlarında kullanında hesaplama yöntemlerinden biri Progresif-Rant hesabı yapılan hesaplama aktüer uzmanı tarafından yapılması çok önemli tazminat hesaplamasında yapılacak bir hata ciddi hak kayıplarına neden olacaktır.

Trafik kazası hesaplamlarında kullanında hesaplama yöntemlerinden bir diğeri İrat Katsayısı diğer bir adı aktüeryal hesaplama yöntemi yapılan hesaplama kullanılacak yaşam tablosuna göre farklı sonuçlar çıkacağı unutulmamalıdır.


Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap