Tazminat Talep
WhatsApp İletişim

TRAFİ KAZASI TAZMİNAT


Trafik Kazası Tazminat

Trafik kazası tazminat : işgücü kaybı, destekten yoksun kalma (vefat tazminatı), araç değer kaybı tazminatı ve kaza sonucu kalıcı hasar tiplerini kapsamaktadır.

  İşgücü kaybı, maluliyet tazminatı veya yaralanma sonucu kalıcı hasarın oluşması durumunda mağdur olan kişilerin trafik kazasının karışan aracın sigortasının yapıldığı tarihe göre sigorta teminat limitleri ile sınırlandırılıyor maddi tazminat miktarı.
  Destekten yoksun kalma yani vefat sonucunda oluşan tazminatı birinci dereceden kişiler almaktadır ve kişilerin yaşları büyük önem arz etmektedir.
vefat tazminatı hesaplamak için tıklayın

Trafik kazası tazminatı almak için:


bazı kuralların yerine getirilmesi gerekmektedir,

  •Trafik kazası olduktan sonra kaza tespit tutanağının tutulması
  •Trafik kazası sonucu hastaneye gidildiği vakit bunun bir trafik kazası olduğunun bilgisinin verilmesi çok önem arz etmektedir.
  •Trafik kazasından sonra kalıcı bir maluliyet oranın oluşması veya kaza sonucu bir vefat durumunun oluşmasına göre tazminat süreci ve tazminat alacak kişilerin değişeceğini unutulmamalıdır.

Trafik kazası tazminatında önemli bilgiler:

  Trafik kazası tazminat aktüer tarafından yapılmaktadır, Aktüer hesaplama demek; yaralanma veya vefat durumunda oluşan maddi tazminat hesabı yapan uzman kişidir.
  •Unutmamakta fayda var aktüer hesaplama sadece maddi tazminat hesabı yapmaktadır, manevi tazminat ile ilgilenmemektedir.
  •Trafik kazalarında araç değer kaybı için eksperlerin hazırladığı raporlar dikkate alınmaktadır.


Trafik kazalarında kusur durumu:


  •Trafik kazasında yaralanma tazminatı için kusur durumu; kaza sonucu kusursuz, tali kusurlu veya asli kusurlu olabilirsiniz. Daha sade bir dil ile şoförsünüz ve karşılıklı bir trafik kazasında haklılık payınız olmalıdır. Örnek olarak %25 haklı, %50 haklı, %75 haklı veya %100 haklı olma durumunuza göre alacağınız tazminat miktarı değişmektedir.

Trafik kazalarında yaralama durumu:


  •Trafik kazası yaralanma için kusur durumu belirlendikten sonra yaralanma durumunuzun ne kadar kalıcı oluğunun belirlenmesi gerekmektedir. Adli tıp raporu veya sağlık kurulu raporu ile kalıcı hasar oranı belirlemek lazım.

TRAFİK KAZASI TAZMİNAT HESAPLAMAK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER(Kaza Geçirenin)

(İletişim İçin)

(Örnek Kullanım : 01.01.1990)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Lütfen Seçim Yapınız)

(Örnek Kullanım : 01.01.2017)

(Belli değilse Boş Bırakın)

(Olay Olduğunda Siz Yüzde Kaç Haklıydınız Belli Değilse Boş Bırakın)

(Kaza Tarihinde Bir Maaşınız Yoksa Boş Bırakın)

(Daha Hızlı Dönüş İçin Seçiniz Lütfen)

Tüm Hakları Saklıdır / 2017 - ∞ Tazminat Hesap